12 października 2022

MECZ LEGIA WARSZAWA vs. WARTA POZNAŃ

W dniu 8 października dzięki przychylności Fundacji Legia Warszawa nasi podopieczni mogli przeżyć kolejny raz dużo emocji na meczu o mistrzostwo Polski pomiędzy Legią i Wartą Poznań. Wynik meczu 1:0 przybliża Legię do Mistrzostwa. Gratulujemy !!!Informacja przygotowana przez biuro Fundacji.

W dniu 8 października dzięki przychylności Fundacji Legia Warszawa nasi podopieczni mogli przeżyć kolejny raz dużo emocji na meczu o mistrzostwo Polski pomiędzy Legią i Wartą Poznań. Wynik meczu 1:0 przybliża Legię do Mistrzostwa. Gratulujemy !!!
Informacja przygotowana przez biuro Fundacji.

19 sierpnia 2022

Turnus rehabilitacyjny 2022.

Turnus rozpoczął się zgodnie z planem. Jest nas duża grupa w Ośrodku wczasowym Bałtyk w Stegnie. Przyjechaliśmy z rodzicami, a niektórzy także z rodzeństwem. Korzystamy z zabiegów, po których każdy spędza czas na spacerach w otaczającym lesie sosnowym lub idąc promenadą nad morze.  Pogoda nam dopisuje, wypoczywamy, a z nami rodzice wykorzystując ten czas na […]

Turnus rozpoczął się zgodnie z planem. Jest nas duża grupa w Ośrodku wczasowym

Bałtyk w Stegnie.

Przyjechaliśmy z rodzicami, a niektórzy także z rodzeństwem. Korzystamy z zabiegów, po

których każdy spędza czas na spacerach w otaczającym lesie sosnowym lub idąc promenadą

nad morze. 

Pogoda nam dopisuje, wypoczywamy, a z nami rodzice wykorzystując ten czas na

doładowanie „akumulatorów” na cały rok.

Nasze niepełnosprawności nie przeszkadzają nam cieszyć się piękną pogodą i bliskością

przyjaciół, na których można zawsze liczyć.

Na turnusie razem ze mną jest Asia, Justyna, Joasia, Mieszko, Zbysio, Ania i Marta.

Tak duża grupa podopiecznych mogła brać udział w Ośrodku wczasowym Bałtyk w Stegnie dzięki przekazanej dotacji przez Fundację PGE. Wsparcie finansowe pozwoliło na regenerację zdrowia osób, po przejściach związanych z chorobą na koronowirusa COVID-19.
DZIĘKUJEMY !!!

22 lipca 2022

Pożegnalny mecz Artura Boruca.

Podopieczni fundacji wraz z rodzicami i przyjaciół zostali zaproszeni na pożegnalny mecz Artura Boruca.

Podopieczni fundacji wraz z rodzicami i przyjaciół zostali zaproszeni na pożegnalny mecz Artura Boruca.

8 czerwca 2022

Pilotażowy program „Samodzielność-Aktywność-Mobilność!” Wspomagane Społeczności Mieszkaniowe

Rada Nadzorcza PFRON zatwierdziła do realizacji program adresowany do organizacji pozarządowychCelem programu jest stworzenie infrastruktury Wspomaganych Społeczności Mieszkaniowych (WSM), składającej się z kilku odrębnych zespołów mieszkalnych, która służyć ma zapewnieniu niezależności osobom z niepełnosprawnościami w zakresie stylu życia i codziennych czynności.Ponadto Zarząd PFRON zatwierdził regulamin naboru stanowiący integralną część programu i określający zasady składania wniosków […]

Rada Nadzorcza PFRON zatwierdziła do realizacji program adresowany do organizacji pozarządowych
Celem programu jest stworzenie infrastruktury Wspomaganych Społeczności Mieszkaniowych (WSM), składającej się z kilku odrębnych zespołów mieszkalnych, która służyć ma zapewnieniu niezależności osobom z niepełnosprawnościami w zakresie stylu życia i codziennych czynności.
Ponadto Zarząd PFRON zatwierdził regulamin naboru stanowiący integralną część programu i określający zasady składania wniosków o przyznanie dofinansowania na stworzenie infrastruktury WSM, a także zakres informacji, które powinien zawierać wniosek oraz wagi punktowe do kryteriów oceny wniosków.
Wnioski, w pierwszym naborze, w I etapie (właściwy wybór wniosków) można składać od dnia 10.06.2022 r. do dnia 29.07.2022 r. w formie dokumentu elektronicznego – doręczanego za pomocą Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) pod adresem: /PFRON/SkrytkaESP.
Informacja przygotowana przez biuro Fundacji.

17 marca 2022

TURNUS REHABILITACYJNY 2022

Wzorem lat ubiegłych również w tym roku w dniach od 6 do 20 sierpnia odbędzie się turnus rehabilitacyjny tym razem w miejscowości Stegna w ośrodku Bałtyk. W turnusie weźmie udział 15 podopiecznych fundacji wraz z opiekunami. Pobyt w dwutygodniowym turnusie pozwala kontynuować rehabilitację w połączeniu z wypoczynkiem i możliwością relaksu dla opiekunów. Ośrodek Wczasowo Wypoczynkowy […]

Wzorem lat ubiegłych również w tym roku w dniach od 6 do 20 sierpnia odbędzie się turnus rehabilitacyjny tym razem w miejscowości Stegna w ośrodku Bałtyk.

W turnusie weźmie udział 15 podopiecznych fundacji wraz z opiekunami.

Pobyt w dwutygodniowym turnusie pozwala kontynuować rehabilitację w połączeniu z wypoczynkiem i możliwością relaksu dla opiekunów.

Ośrodek Wypoczynkowy Bałtyk

Ośrodek Wczasowo Wypoczynkowy znajduje się w Stegnie (Mierzeja Wiślana) – około 500 m od morza oraz wśród innych nadmorskich atrakcji, co jest gwarancją udanego oraz aktywnego wypoczynku zarówno dla osób niepełnosprawnych jak i opiekunów. W ofercie oprócz centrum rehabilitacyjnego jest także SPA, odkryty basen, sauna, solarium i sala aktywności sportowej.

Informacja przygotowana przez biuro Fundacji.

4 lutego 2022

Informacja ze spotkania w Urzędzie Dzielnicy Praga Południe.

W dniu 17.01.2022r w Urzędzie Dzielnicy Praga Południe odbyło się spotkanie przedstawicieli fundacji Tęczowy Dom z Panią Bożeną Przybyszewską           z-cą Burmistrza Urzędu Dzielnicy Praga Południe. W spotkaniu wzięła także udział Pani Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia – Iwona Jaśkiewicz-Wyrębska. Fundację Tęczowy Dom reprezentowali prezes Andrzej Krajewski i członek zarządu Jack Bijak. Obaj reprezentowali rodziców dorosłych […]

W dniu 17.01.2022r w Urzędzie Dzielnicy Praga Południe odbyło się spotkanie przedstawicieli fundacji Tęczowy Dom z Panią Bożeną Przybyszewską           z-cą Burmistrza Urzędu Dzielnicy Praga Południe. W spotkaniu wzięła także udział Pani Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia – Iwona Jaśkiewicz-Wyrębska. Fundację Tęczowy Dom reprezentowali prezes Andrzej Krajewski i członek zarządu Jack Bijak. Obaj reprezentowali rodziców dorosłych dzieci skupionych w Stowarzyszeniu Tęcza i Fundacji Tęczowy Dom. Głównym celem spotkania było poinformowanie o  poszukiwaniu form zabezpieczenia dorosłości naszych podopiecznych. W rozmowie przedstawiliśmy wspieranie rodzin z powiatu warszawskiego w trzech ośrodkach prowadzonych przez Stowarzyszenie Tęcza oraz działania fundacji Tęczowy Dom zmierzające do powołania placówek całodobowych.

Przekazaliśmy informacje o możliwości wsparcia osób z głęboką niepełnosprawnością w ramach opracowywanej „Strategii rozwoju usług społecznych” przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Spotkanie przebiegło w bardzo przychylnej atmosferze, a przedstawione przez nas informacje zostały przyjęte ze zrozumieniem i  deklaracją  dalszej współpracy.

Pani Burmistrz poprosiła o określenie naszych oczekiwań, przedstawienie potrzeb i skierowanie pisma do Pana Burmistrza Tomasza Kucharskiego, który przekaże je dalej do swoich zastępców w celu określenia zakresu pomocy dla rodzin wychowujących osoby niewidome z głęboką niepełnosprawnością.

Informacja przygotowana przez biuro Fundacji

Nasi przyjaciele Falka_TD

,,Dom nie jest tam, gdzie mieszkamy, ale tam, gdzie kochamy i jesteśmy kochani.”

Wpłać darowiznę