
27 grudnia 2022
Zmarł nasz Przyjaciel aktor i reżyser Emilian Kamiński.

27 grudnia 2022

16 grudnia 2022

14 grudnia 2022

12 października 2022
W dniu 8 października dzięki przychylności Fundacji Legia Warszawa nasi podopieczni mogli przeżyć kolejny raz dużo emocji na meczu o mistrzostwo Polski pomiędzy Legią i Wartą Poznań. Wynik meczu 1:0 przybliża Legię do Mistrzostwa. Gratulujemy !!!Informacja przygotowana przez biuro Fundacji.
W dniu 8 października dzięki przychylności Fundacji Legia Warszawa nasi podopieczni mogli przeżyć kolejny raz dużo emocji na meczu o mistrzostwo Polski pomiędzy Legią i Wartą Poznań. Wynik meczu 1:0 przybliża Legię do Mistrzostwa. Gratulujemy !!!
Informacja przygotowana przez biuro Fundacji.




19 sierpnia 2022
Turnus rozpoczął się zgodnie z planem. Jest nas duża grupa w Ośrodku wczasowym Bałtyk w Stegnie. Przyjechaliśmy z rodzicami, a niektórzy także z rodzeństwem. Korzystamy z zabiegów, po których każdy spędza czas na spacerach w otaczającym lesie sosnowym lub idąc promenadą nad morze. Pogoda nam dopisuje, wypoczywamy, a z nami rodzice wykorzystując ten czas na […]
Turnus rozpoczął się zgodnie z planem. Jest nas duża grupa w Ośrodku wczasowym
Bałtyk w Stegnie.
Przyjechaliśmy z rodzicami, a niektórzy także z rodzeństwem. Korzystamy z zabiegów, po
których każdy spędza czas na spacerach w otaczającym lesie sosnowym lub idąc promenadą
nad morze.
Pogoda nam dopisuje, wypoczywamy, a z nami rodzice wykorzystując ten czas na
doładowanie „akumulatorów” na cały rok.
Nasze niepełnosprawności nie przeszkadzają nam cieszyć się piękną pogodą i bliskością
przyjaciół, na których można zawsze liczyć.
Na turnusie razem ze mną jest Asia, Justyna, Joasia, Mieszko, Zbysio, Ania i Marta.
Tak duża grupa podopiecznych mogła brać udział w Ośrodku wczasowym Bałtyk w Stegnie dzięki przekazanej dotacji przez Fundację PGE. Wsparcie finansowe pozwoliło na regenerację zdrowia osób, po przejściach związanych z chorobą na koronowirusa COVID-19.
DZIĘKUJEMY !!!




22 lipca 2022
Podopieczni fundacji wraz z rodzicami i przyjaciół zostali zaproszeni na pożegnalny mecz Artura Boruca.
Podopieczni fundacji wraz z rodzicami i przyjaciół zostali zaproszeni na pożegnalny mecz Artura Boruca.






8 czerwca 2022

8 czerwca 2022
Rada Nadzorcza PFRON zatwierdziła do realizacji program adresowany do organizacji pozarządowychCelem programu jest stworzenie infrastruktury Wspomaganych Społeczności Mieszkaniowych (WSM), składającej się z kilku odrębnych zespołów mieszkalnych, która służyć ma zapewnieniu niezależności osobom z niepełnosprawnościami w zakresie stylu życia i codziennych czynności.Ponadto Zarząd PFRON zatwierdził regulamin naboru stanowiący integralną część programu i określający zasady składania wniosków […]
Rada Nadzorcza PFRON zatwierdziła do realizacji program adresowany do organizacji pozarządowych
Celem programu jest stworzenie infrastruktury Wspomaganych Społeczności Mieszkaniowych (WSM), składającej się z kilku odrębnych zespołów mieszkalnych, która służyć ma zapewnieniu niezależności osobom z niepełnosprawnościami w zakresie stylu życia i codziennych czynności.
Ponadto Zarząd PFRON zatwierdził regulamin naboru stanowiący integralną część programu i określający zasady składania wniosków o przyznanie dofinansowania na stworzenie infrastruktury WSM, a także zakres informacji, które powinien zawierać wniosek oraz wagi punktowe do kryteriów oceny wniosków.
Wnioski, w pierwszym naborze, w I etapie (właściwy wybór wniosków) można składać od dnia 10.06.2022 r. do dnia 29.07.2022 r. w formie dokumentu elektronicznego – doręczanego za pomocą Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) pod adresem: /PFRON/SkrytkaESP.
Informacja przygotowana przez biuro Fundacji.
17 marca 2022
Wzorem lat ubiegłych również w tym roku w dniach od 6 do 20 sierpnia odbędzie się turnus rehabilitacyjny tym razem w miejscowości Stegna w ośrodku Bałtyk. W turnusie weźmie udział 15 podopiecznych fundacji wraz z opiekunami. Pobyt w dwutygodniowym turnusie pozwala kontynuować rehabilitację w połączeniu z wypoczynkiem i możliwością relaksu dla opiekunów. Ośrodek Wczasowo Wypoczynkowy […]
Wzorem lat ubiegłych również w tym roku w dniach od 6 do 20 sierpnia odbędzie się turnus rehabilitacyjny tym razem w miejscowości Stegna w ośrodku Bałtyk.
W turnusie weźmie udział 15 podopiecznych fundacji wraz z opiekunami.
Pobyt w dwutygodniowym turnusie pozwala kontynuować rehabilitację w połączeniu z wypoczynkiem i możliwością relaksu dla opiekunów.

Ośrodek Wczasowo Wypoczynkowy znajduje się w Stegnie (Mierzeja Wiślana) – około 500 m od morza oraz wśród innych nadmorskich atrakcji, co jest gwarancją udanego oraz aktywnego wypoczynku zarówno dla osób niepełnosprawnych jak i opiekunów. W ofercie oprócz centrum rehabilitacyjnego jest także SPA, odkryty basen, sauna, solarium i sala aktywności sportowej.
Informacja przygotowana przez biuro Fundacji.
4 lutego 2022
W dniu 17.01.2022r w Urzędzie Dzielnicy Praga Południe odbyło się spotkanie przedstawicieli fundacji Tęczowy Dom z Panią Bożeną Przybyszewską z-cą Burmistrza Urzędu Dzielnicy Praga Południe. W spotkaniu wzięła także udział Pani Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia – Iwona Jaśkiewicz-Wyrębska. Fundację Tęczowy Dom reprezentowali prezes Andrzej Krajewski i członek zarządu Jack Bijak. Obaj reprezentowali rodziców dorosłych […]
W dniu 17.01.2022r w Urzędzie Dzielnicy Praga Południe odbyło się spotkanie przedstawicieli fundacji Tęczowy Dom z Panią Bożeną Przybyszewską z-cą Burmistrza Urzędu Dzielnicy Praga Południe. W spotkaniu wzięła także udział Pani Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia – Iwona Jaśkiewicz-Wyrębska. Fundację Tęczowy Dom reprezentowali prezes Andrzej Krajewski i członek zarządu Jack Bijak. Obaj reprezentowali rodziców dorosłych dzieci skupionych w Stowarzyszeniu Tęcza i Fundacji Tęczowy Dom. Głównym celem spotkania było poinformowanie o poszukiwaniu form zabezpieczenia dorosłości naszych podopiecznych. W rozmowie przedstawiliśmy wspieranie rodzin z powiatu warszawskiego w trzech ośrodkach prowadzonych przez Stowarzyszenie Tęcza oraz działania fundacji Tęczowy Dom zmierzające do powołania placówek całodobowych.
Przekazaliśmy informacje o możliwości wsparcia osób z głęboką niepełnosprawnością w ramach opracowywanej „Strategii rozwoju usług społecznych” przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Spotkanie przebiegło w bardzo przychylnej atmosferze, a przedstawione przez nas informacje zostały przyjęte ze zrozumieniem i deklaracją dalszej współpracy.
Pani Burmistrz poprosiła o określenie naszych oczekiwań, przedstawienie potrzeb i skierowanie pisma do Pana Burmistrza Tomasza Kucharskiego, który przekaże je dalej do swoich zastępców w celu określenia zakresu pomocy dla rodzin wychowujących osoby niewidome z głęboką niepełnosprawnością.
Informacja przygotowana przez biuro Fundacji