Od przeszło piętnastu lat marzymy o zbudowaniu całodobowego domu dla osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami. Marzenia spełniają się, ale nie od razu…
Mamy już działkę, doprowadzone media i lada chwila rozpoczniemy budowę.
Przed nami jednak długa droga poszukiwania środków finansowych, pozyskiwania sponsorów i darczyńców materiałów budowlanych. Przez te minione lata nie czekaliśmy jednak z możliwością pomocy osobom niepełnosprawnym. Nie mając zaplecza w postaci bazy rehabilitacyjnej spróbowaliśmy rozpocząć program pomocy osobom niepełnosprawnym w domu pacjenta pod nazwą „Tęczowe popołudnia i weekendy”. I oto przyszło nam z pomocą PZU odpowiadając pozytywnie na nasze aplikacje dotyczące nie tylko rehabilitacji w domu pacjenta ale też przedłużenia rehabilitacji w placówce dla młodzieży niewidomej przy ul. Leonarda 12 w postaci „Tęczowej świetlicy”, korzystaliśmy także z pomocy wolontariuszy na organizowanych przez nas turnusach rehabilitacyjnych.
Ostatnia umowa z PZU zawarta na początku roku pozwoliła nam na przeprowadzenie ponad 200 wizyt rehabilitantów, terapeutów widzenia, pedagogów, psychologów i pielęgniarek w domach osób niepełnosprawnych odciążając w ten sposób rodziny i bliskich w dniach weekendowych. Okazało się, że ten sposób pomocy jest bardzo wysoko oceniany przez rodziny osób niepełnosprawnych.
Nowością jest oferowanie naszym podopiecznym seansów grupowych muzykoterapii połączonej z poznawaniem nowych instrumentów muzycznych.