29 April 2019

Falka_TDDzięki PZU możemy pomagać już teraz !

Od przeszło piętnastu lat marzymy o zbudowaniu całodobowego domu dla osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami. Marzenia spełniają się, ale nie od razu…

Od  przeszło piętnastu lat marzymy o zbudowaniu  całodobowego domu dla osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami. Marzenia spełniają się, ale nie od razu… 

Mamy już działkę, doprowadzone media i lada chwila rozpoczniemy budowę.

Przed nami jednak długa droga poszukiwania środków finansowych, pozyskiwania sponsorów i darczyńców materiałów budowlanych. Przez te minione lata nie czekaliśmy jednak z możliwością pomocy osobom niepełnosprawnym. Nie mając zaplecza w postaci bazy rehabilitacyjnej spróbowaliśmy rozpocząć program pomocy osobom niepełnosprawnym w domu pacjenta pod nazwą „Tęczowe popołudnia i weekendy”. I oto przyszło nam z pomocą PZU odpowiadając pozytywnie na nasze aplikacje dotyczące nie tylko rehabilitacji  w domu pacjenta ale też przedłużenia rehabilitacji w placówce dla młodzieży niewidomej przy ul. Leonarda 12 w postaci „Tęczowej świetlicy”, korzystaliśmy także z pomocy wolontariuszy na organizowanych przez nas turnusach rehabilitacyjnych.

   Ostatnia umowa z  PZU zawarta na początku roku pozwoliła nam na przeprowadzenie ponad 200 wizyt rehabilitantów, terapeutów widzenia,  pedagogów, psychologów i pielęgniarek w domach osób niepełnosprawnych odciążając w ten sposób rodziny i bliskich w dniach weekendowych. Okazało się, że ten sposób pomocy jest bardzo wysoko oceniany przez rodziny osób niepełnosprawnych.

Nowością jest oferowanie naszym podopiecznym seansów grupowych muzykoterapii połączonej z poznawaniem nowych instrumentów muzycznych.

Przekaż podatek

Nasi przyjaciele Falka_TD

,,Dom nie jest tam, gdzie mieszkamy, ale tam, gdzie kochamy i jesteśmy kochani.”

Wpłać darowiznę