29 April 2019

Falka_TDBal Francuski już po raz 13. w Warszawie!

Zapraszamy na Bal Francuski – największą francuską imprezę organizowaną w Polsce.

W piątek 13-go lipca 2018 r. atmosfera francuskiego święta zawita do Warszawy. Sympatycy Francji i wszystkiego co się z nią kojarzy: dobrego wina, kuchni i muzyki będą mogli wziąć udział w Balu Francuskim z okazji „Święta 14 lipca”. Wydarzenie organizowane jest przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą już po raz trzynasty. Bal odbędzie się w ogrodach restauracji Endorfina, przy ul. Foksal 2. Początek o godzinie 19:00.

Bal Francuski już na stałe wpisał się w kalendarz letnich imprez w Warszawie. Wydarzenie cieszy się niesłabnącą popularnością, nie tylko wśród Francuzów mieszkających w naszym kraju, ale również wśród Polaków. Na gości czekać będą wyborne dania kuchni francuskiej, wina i szampan, a także doskonałe koktajle przygotowane przez partnerów wydarzenia. Na miejscu będzie można spróbować swoich sił w grze w bule, a także zobaczyć pokaz barmański. Gdy tylko rozlegną się pierwsze dźwięki muzyki parkiet, jak co roku, zapełni się bawiącymi. Na wszystkich gości czekać będą wyjątkowe, francuskie prezenty.

Bal Francuski stał się już tradycją. Wielu sympatyków Francji, dobrej kuchni i wina uczestniczy rokrocznie w tym wydarzeniu. Jest to bowiem wyjątkowe święto. Z jednej strony sceneria prawdziwego balu, a z drugiej wyjątkowa atmosfera zabawy, swobody i wspólnej celebracji – tak jak ma to miejsce na podobnych balach organizowanych w całej Francji. – mówi Mariusz Kielich, Kierownik ds. Komunikacji Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej.

Bilety dostępne są już w sprzedaży na stronie www.ccifp.pl i zapewniają: wejście, bufet, open bar, udział w loterii, zabawie tanecznej a także prezenty dla wszystkich uczestników. Cena biletu to 150 PLN w przedsprzedaży on-line i 170 PLN w dniu wydarzenia, przed wejściem lub on-line. Liczba biletów jest ograniczona.

W niedzielę 8 lipca odbędzie się 6 finał Konkursu Piosenki Francuskiej. W jego trakcie będzie można usłyszeć takie przeboje jak m.in.: Papaoutai (Stromae), Parler à mon père (Céline Dion), Je ne veux pas travailler (Pink Martini), La vie en rose (Edith Piaf), czy Paris l’après-midi (ZAZ). Przez półfinały przebrnęło 9. najlepszych uczestników, uczniów warszawskich szkół, którzy 8 lipca wystąpią na scenie w strefie kibica przy CH Promenada na Pradze Południe i wykonają po dwie piosenki. Na zwycięzcę czeka wspaniała nagroda – weekend w Paryżu.

Organizator: Francusko-Polska Izba Gospodarcza. Patron Balu Francuskiego: Ambasada Francji w Polsce. Partner złoty: Auchan. Partner srebrny: Pierre Fabre Dermo-Cosmétique. Partnerzy brązowi: Lactalis Polska, Nexity, Sanofi, SPB Services, Wyborowa Pernod Ricard. Partnerzy: DB Print, Grupa Żywiec, DPS & CO.

Przekaż podatek

Nasi przyjaciele Falka_TD

,,Dom nie jest tam, gdzie mieszkamy, ale tam, gdzie kochamy i jesteśmy kochani.”

Wpłać darowiznę