Archiwum 2022

TURNUS REHABILITACYJNY 2022


Wzorem lat ubiegłych również w tym roku w dniach od 6 do 20 sierpnia odbędzie się turnus rehabilitacyjny tym razem w miejscowości Stegna w ośrodku Bałtyk.

W turnusie weźmie udział 15 podopiecznych fundacji wraz z opiekunami.

Pobyt w dwutygodniowym turnusie pozwala kontynuować rehabilitację w połączeniu z wypoczynkiem i możliwością relaksu dla opiekunów.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie baltyk_hotel.jpg
Ośrodek Wypoczynkowy Bałtyk

Ośrodek Wczasowo Wypoczynkowy znajduje się w Stegnie (Mierzeja Wiślana) – około 500 m od morza oraz wśród innych nadmorskich atrakcji, co jest gwarancją udanego oraz aktywnego wypoczynku zarówno dla osób niepełnosprawnych jak i opiekunów. W ofercie oprócz centrum rehabilitacyjnego jest także SPA, odkryty basen, sauna, solarium i sala aktywności sportowej.

Informacja przygotowana przez biuro Fundacji.

Wydarzenie w CCIFP

Stowarzyszenie „Tęcza” i Fundacja „Tęczowy Dom” zostały zaproszone przez Francusko Polską Izbę Gospodarczą na wydarzenie w jej siedzibie, którego tematem było :

Rozmowa o przyszłości. Co nas czeka w 2040 roku w kontekście zmian klimatu? Scenariusze dla gospodarki, społeczeństwa, państwa.

W debacie ekspertów i praktyków z firm francuskich rozmawiano o perspektywach dla Polski i świata, a także mówiono o działaniach, które już teraz są podejmowane dla ratowania planety. Czy są one wystarczające? Czy mają one realny wpływ na sytuację? Czy możliwa jest międzynarodowa mobilizacja na poziomie społeczeństw, państw, ale też biznesu, by móc z optymizmem patrzeć w przyszłość? Jaka jest rola państwa, a jaka biznesu i przedsiębiorstw w procesie zmian?

Stowarzyszenie i Fundacja zostały zaprezentowane jako organizacje pomagające w opiece nad osobami niewidomymi i słabowidzącymi z wieloma niepełnosprawnościami. Uczestnicy wydarzenia mogli poznać cele statutowe obu organizacji oraz nabyć świąteczne prezenty i dekoracje, które zostały przygotowane przez podopiecznych Stowarzyszenia.

Podczas tego wydarzenia Pani Izabela Rakuć-Kochaniak, Prezes Fundacji Veolia przekazała darowiznę 2000 zł na zakup wyposażenia specjalistycznego dla gabinetów Stowarzyszenia do pracy z naszymi podopiecznymi.

Informacja przygotowana przez biuro Fundacji.


Informacja ze spotkania w Urzędzie Dzielnicy Praga Południe.

W dniu 17.01.2022r w Urzędzie Dzielnicy Praga Południe odbyło się spotkanie przedstawicieli fundacji Tęczowy Dom z Panią Bożeną Przybyszewską           z-cą Burmistrza Urzędu Dzielnicy Praga Południe. W spotkaniu wzięła także udział Pani Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia – Iwona Jaśkiewicz-Wyrębska. Fundację Tęczowy Dom reprezentowali prezes Andrzej Krajewski i członek zarządu Jack Bijak. Obaj reprezentowali rodziców dorosłych dzieci skupionych w Stowarzyszeniu Tęcza i Fundacji Tęczowy Dom. Głównym celem spotkania było poinformowanie o  poszukiwaniu form zabezpieczenia dorosłości naszych podopiecznych. W rozmowie przedstawiliśmy wspieranie rodzin z powiatu warszawskiego w trzech ośrodkach prowadzonych przez Stowarzyszenie Tęcza oraz działania fundacji Tęczowy Dom zmierzające do powołania placówek całodobowych.

Przekazaliśmy informacje o możliwości wsparcia osób z głęboką niepełnosprawnością w ramach opracowywanej „Strategii rozwoju usług społecznych” przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Spotkanie przebiegło w bardzo przychylnej atmosferze, a przedstawione przez nas informacje zostały przyjęte ze zrozumieniem i  deklaracją  dalszej współpracy.

Pani Burmistrz poprosiła o określenie naszych oczekiwań, przedstawienie potrzeb i skierowanie pisma do Pana Burmistrza Tomasza Kucharskiego, który przekaże je dalej do swoich zastępców w celu określenia zakresu pomocy dla rodzin wychowujących osoby niewidome z głęboką niepełnosprawnością.

Informacja przygotowana przez biuro Fundacji

Nasi przyjaciele Falka_TD

,,Dom nie jest tam, gdzie mieszkamy, ale tam, gdzie kochamy i jesteśmy kochani.”

Wpłać darowiznę