Archiwum 2021

Życzenia

Zostań darczyńcą

RELACJA Z MECZU PRZY ŁAZIENKOWSKIEJ

Kolejny raz podopieczni Fundacji wraz opiekunami i rodzeństwem gościli na wypełnionym po brzegi kibicami stadionie przy ul. Łazienkowskiej.

Tym razem oglądaliśmy pełen emocji mecz Legii z Lechem Poznań.

Na ręce Pani Anny Mioduskiej Prezes Fundacji Legii Warszawa składamy podziękowania za serdeczną opiekę, jaką jesteśmy otaczani przez pracowników Fundacji.

 Informacja przygotowana przez biuro Fundacji

MECZ LEGIA WARSZAWA vs. RAKÓW CZĘSTOCHOWA

Nasi podopieczni wraz z rodzicami zostali zaproszeni przez Fundację Legii Warszawa  na mecz. Spotkanie stało na wysokim poziomie, bo grały dwie najlepsze drużyny, Mistrz i Wice Mistrz Polski.

Zarówno Legia jak i Raków Częstochowa miały szanse na końcowy sukces.

Ostatecznie Raków wygrał mecz wynikiem 3:2.

Dla naszych podopiecznych jest wielką sprawą, mieć możliwość uczestniczenia w dużym wydarzeniu na równi z tysiącami warszawiaków.

Dziękujemy Fundacji Legii Warszawa za miły płynący z serca gest w stosunku do naszych podopiecznych.

Informacja przygotowana przez biuro Fundacji.

TURNUS REHABILITACYJNY 2021.

Grupa 20 osób, podopiecznych Fundacji i rodziców spędziła dwa tygodnie na sierpniowym turnusie nad morzem w Darłowie.

Na turnusach jest prowadzona rehabilitacja w postaci fizykoterapii, masaży, kąpieli leczniczych, a w czasie wolnym spacery promenadą nad morzem lub przy dużym wietrze przez las nadmorski. Dla osób niepełnosprawnych turnusy, są w większości przypadków jedyną możliwością wyjazdu wakacyjnego z jednoczesną kontynuacją leczenia. Natomiast dla rodziców, jest to moment wytchnienia i możliwość wypoczynku będąc razem ze swoim dzieckiem.

Darłowo i Darłówek to znane nadmorskie miejscowości z wieloma pensjonatami i obiektami leczniczymi. Znajduje się tu też wiele atrakcji turystycznych min. port rybacki ze statkami spacerowymi współczesnymi oraz historyczne żaglowce. Latarnia widokowa, a pod nią profesjonalne boiska do gry w piłkę siatkową plażową. Obok dla chcących podziwiać zachody słońca molo widokowe. Dużą atrakcją historyczną jest Zamek Książąt Pomorskich.

Informacja przygotowana przez biuro Fundacji.

SPOTKANIE W URZĘDZIE GMINY STANISŁAWÓW.

W dniu 31.05.2021r w siedzibie Gminy Stanisławów odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu Fundacji z Panią Wójt Kingą Sosińską.

Zabytkowy ponad 200 letni budynek położony w centrum Stanisławowa

Pani Wójt ze zrozumieniem podeszła do inicjatywy wybudowania Niepublicznego Domu Pomocy Społecznej przez Fundację na terenie gminy w Wólce Wybranieckiej.

Zapoznała się z bieżącą sytuacją i postępami w pracach.

Na spotkaniu omówiono wspólne cele i korzyści wynikające z powstania takiego obiektu na terenie gminy. W podsumowaniu obie strony podjęły decyzję o stworzeniu Listu Intencyjnego, w którym zawarte zostaną wspólne kroki dla dobra przyszłych pensjonariuszy i mieszkańców gminy.

Informacja przygotowana przez biuro Fundacji.

Siedziba Gminy Stanisławów

NASZ MILOWY KROK W 2021 ROK

Pomimo trwającej pandemii zrobiliśmy milowy krok w przygotowaniu terenu pod budowę naszego Niepublicznego DPS. Było to możliwe dzięki dotacji z Fundacja Saint-GobainInitiatives i pracy wolontariuszy Fundacji Habitat oraz zaangażowaniu rodziców przyszłych mieszkańców.

TAK BYŁO

TAK JEST TERAZ

Materiał przygotowany przez biuro Fundacji.

Życzenia Wielkanocne

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie T.D.-Wielkanoc-2021-2-1024x640.jpg

Z wielkim smutkiem żegnamy  zmarłą w dniu 18 lutego 2021r. Św.P. ANNĘ GMURCZYK

Jedną z Fundatorek Fundacji „Tęczowy Dom”.  Współzałożycielkę    Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Tęcza”. 

      Była osobą niezwykle ciepłą i oddaną sprawie  opieki nad najbardziej poszkodowanymi przez los dziećmi i dorosłymi  ze sprzężonymi niepełno sprawnościami.

Rodzinie i Bliskim  składamy wyrazy głębokiego współczucia.

                                                                                              Zarząd  Fundacji „Tęczowy Dom”

Nasi przyjaciele Falka_TD

,,Dom nie jest tam, gdzie mieszkamy, ale tam, gdzie kochamy i jesteśmy kochani.”

Wpłać darowiznę