Archiwum 2017

Fundacja Tęczowy Dom na Świątecznym Rendez-vous Biznesu

Fundacja Tęczowy Dom została zaproszona przez CCIFP /Francusko Polską Izbę Gospodarczą/ na Świąteczne Rendez-vous Biznesu w hotelu Mercure.

Uczestnicy spotkania obejrzeli film o działaniach statutowych fundacji oraz mogli nabyć okolicznościową cegiełkę z informacją dla darczyńcy o budowie Centrum Wsparcia. Natomiast na stoliku były wyłożone różne prezenty i każdy darczyńca  mógł wybrać dowolny przedmiot według uznania. Były to wyroby ceramiczne, ozdoby choinkowe oraz wiele innych ładnych prezentów ręcznie wykonanych. Dodatkowo  każda osoba otrzymała  płytę z muzyką poważną.

Zarząd Fundacji dziękuje CCIFP za umożliwienie prezentacji naszych działań statutowych.

Dzięki PZU możemy pomagać już teraz !

Od  przeszło piętnastu lat marzymy o zbudowaniu  całodobowego domu dla osób ze sprzężonymi niepełnosprawnościami. Marzenia spełniają się, ale nie od razu… 

Mamy już działkę, doprowadzone media i lada chwila rozpoczniemy budowę.

Przed nami jednak długa droga poszukiwania środków finansowych, pozyskiwania sponsorów i darczyńców materiałów budowlanych. Przez te minione lata nie czekaliśmy jednak z możliwością pomocy osobom niepełnosprawnym. Nie mając zaplecza w postaci bazy rehabilitacyjnej spróbowaliśmy rozpocząć program pomocy osobom niepełnosprawnym w domu pacjenta pod nazwą „Tęczowe popołudnia i weekendy”. I oto przyszło nam z pomocą PZU odpowiadając pozytywnie na nasze aplikacje dotyczące nie tylko rehabilitacji  w domu pacjenta ale też przedłużenia rehabilitacji w placówce dla młodzieży niewidomej przy ul. Leonarda 12 w postaci „Tęczowej świetlicy”, korzystaliśmy także z pomocy wolontariuszy na organizowanych przez nas turnusach rehabilitacyjnych.

   Ostatnia umowa z  PZU zawarta na początku roku pozwoliła nam na przeprowadzenie ponad 200 wizyt rehabilitantów, terapeutów widzenia,  pedagogów, psychologów i pielęgniarek w domach osób niepełnosprawnych odciążając w ten sposób rodziny i bliskich w dniach weekendowych. Okazało się, że ten sposób pomocy jest bardzo wysoko oceniany przez rodziny osób niepełnosprawnych.

Nowością jest oferowanie naszym podopiecznym seansów grupowych muzykoterapii połączonej z poznawaniem nowych instrumentów muzycznych.

Święto narodowe Francji – 9 lipca

Mamy przyjemność zaprosić Państwa w imieniu CCIFP /Francusko Polska Izba Gospodarcza/na obchody narodowego święta Francji 9 lipca 2017 roku. Po raz kolejny w Parku Skaryszewskim zostanie zbudowane francuskie miasteczko ze stoiskami francuskich firm i organizacji obecnych w Polsce.

Miasteczko Francuskie powstanie w niedzielę 9 lipca i od godz. 12 do 20 będziemy mogli poczuć klimat prawdziwej Francji. W czasie trwania Festynu będzie można brać udział w wielu wydarzeniach.Będzie to :

• strefa kulinarna,

• finał konkursu piosenki francuskiej, 

• parada buldogów francuskich i defilada mażoretek,

• gra miejska,

• strefa sportowa, 

• animacje o regionach Francji oraz wiele, wiele innych!

Przyjdź z rodziną i znajomymi i poczuj atmosferę wyjątkowo hucznych obchodów święta narodowego Francji w Warszawie!

Fundacja „Tęczowy Dom” została doceniona i zaproszona do udziału w tym wydarzeniu dzięki swoim działaniom na rzecz osób niepełnosprawnych. Jest to dla nas wyróżnienie, dlatego nie może nas tam zabraknąć.

Zarząd Fundacji „Tęczowy Dom”

Serdeczna pomoc LIDL

 Człowiek jest wielki, nie przez to, co ma. Nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Jan Paweł II

Pracownicy LIDL podarowali dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej pomoc w postaci artykułów żywnościowych. Z produktów tych sporządziliśmy 15 paczek, które zostały przekazane dla najbardziej potrzebujących rodzin. 

Zarząd Fundacji „Tęczowy Dom” w imieniu podopiecznych dziękuje za pomoc, życzliwość, zrozumienie i ofiarność. Przekazywanie darowizn na cele społeczne to nie tylko satysfakcja z pełnionej misji spółki, to również korzyść w wymiarze moralnym i wizerunkowym.

Nasi przyjaciele Falka_TD

,,Dom nie jest tam, gdzie mieszkamy, ale tam, gdzie kochamy i jesteśmy kochani.”

Wpłać darowiznę