Archiwum 2016

Rok 2016 za nami. Krótki przegląd najważniejszych wydarzeń

18 stycznia w Teatrze Kamienica odbył się XII Koncert Fundacji „Tęczowy Dom”. Gościem Specjalnym i gwiazdą wieczoru była Grupa MoCarta. Był to niezwykły Koncert, który dzięki wspaniałym wykonawcom stał się również niezapomnianą przygodą z muzyką.

Dzięki  wsparciu Fundacji SHOM i Fundacji Orange mogliśmy zorganizować od stycznia do końca czerwca zajęcia rehabilitacyjne świetlicowe i domowe dla naszych podopiecznych.

11 czerwca Fundacja zorganizowała w Wólce Wybranieckiej Piknik Rodzinny pod hasłem “Co w trawie piszczy”.

Turnus rehabilitacyjny 2016

Wzorem lat ubiegłych nasi podopieczni wraz z rodzicami wyjechali na turnus rehabilitacyjny w Sarbinowie.

Wypoczywaliśmy spędzając czas na spacerach, plażowaniu, ale także biorąc aktywnie udział w dostępnych zajęciach rehabilitacyjnych.

W turnusie wzięło udział 66 osób. Dzięki wsparciu kilku sponsorów mogła wyjechać z nami grupa wolontariuszy, którzy zajmowali się dziećmi prowadząc zajęcia. Projekt „Tęczowe wakacje” wsparły firmy Konica Minolta, Tim Saul oraz inni, którym jest bliski los osób niepełnosprawnych. 

Fundacja „Tęczowy Dom” ogłosiła „Fotograficzny konkurs wakacyjny” na zdjęcia w dwóch kategoriach. Celem konkursu było dostrzeganie niezwykłych detali przyrody, która nas otacza, gdy wypoczywamy i spędzamy czas z bliskimi. Z pośród wielu prac wyróżniono i nagrodzono najciekawsze.                                           

Po wakacjach dzięki dotacji Fundacji PZU rozpoczęliśmy   popołudniowe i weekendowe wizyty domowe specjalistów w domach naszych podopiecznych, dając możliwość wypoczynku i chwilowego oddechu rodzicom. 

Była również okazja do wspólnych spotkań naszych podopiecznych z gronem osób z firm francuskich na meczach Legii, na które byliśmy zapraszani przez Fundację Legii. Były to niezapomniane wesołe i bardzo emocjonujące kontakty.

W miesiącu grudniu na zaproszenie fundacji Orange wzięliśmy udział w kiermaszu mikołajkowym. Na kiermaszu prezentowało się 15 różnych organizacji, które przygotowały dla pracowników Orange upominki mikołajkowe oraz cały wachlarz ozdób świątecznych.

Dwaj nasi podopieczni Jacek i Marcin zostali zaproszeni i przyjechali, aby uczestniczyć w tym bardzo ciekawym wydarzeniu.

W dniu 16 grudnia fundacja Tęczowy Dom została zaproszona na podsumowanie XIV Edycji Konkursów organizowanych przez Urząd Patentowy RP. W czasie tego wydarzenia mogliśmy zaprezentować gościom z całej Polski naszą fundację. W podziękowaniu za dotychczasowe wsparcie  Prezes dr Alicji Adamczak został podarowany obraz namalowany przez Panią Martę mamę naszego podopiecznego.

Z przyjemnością informujemy, że tak jak w poprzednich latach nasi podopieczni otrzymali podarunki z firmy LIDL 

Naszym mottem w 2017 roku będą słowa Matki Teresy z Kalkuty „Czujemy, że nasza działalność to tylko kropla w morzu, ale bez niej ocean byłby uboższy”.

W 2017 roku głównym naszym celem jest kontynuacja starań o rozpoczęcie kolejnego etapu w budowie Centrum Wsparcia w Wólce Wybranieckiej. Również tak jak dotychczas  będziemy wspierać rodziny z osobą niepełnosprawną. Naszą pomoc chcemy skierować w szczególności dla samotnych matek wychowującym niepełnosprawne dziecko. Jak można im pomóc? Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w naszą akcję zachęcamy do kontaktu z naszym biurem pod adresem biuro@teczowydom.org  i regularnym odwiedzaniem naszej strony. 

Wzorem lat ubiegłych nasi podopieczni wraz z rodzicami wyjechali na turnus rehabilitacyjny.
W tym roku jesteśmy w Sarbinowie i wypoczywamy spędzając czas na spacerach, plażowaniu, ale także biorąc aktywnie udział w dostępnych zajęciach rehabilitacyjnych.
W turnusie bierze udział 66 osób. Dzięki wsparciu kilku sponsorów mogła wyjechać z nami grupa wolontariuszy, którzy zajmują się dziećmi prowadząc zajęcia, dając możliwość wypoczynku i chwilowego oddechu opiekunom. Projekt „Tęczowe wakacje” wsparły firmy Konica Minolta, Tim Saul oraz inni, którym jest bliski los osób niepełnosprawnych. Dziękujemy.

Relacja z XII Charytatywnego Koncertu Fundacji

18 stycznia w Teatrze Kamienica odbył się XII Koncert Fundacji „Tęczowy Dom”. 
Gości powitali Ambasadorka Fundacji i Dyrektorka Teatru Justyna Sieńczyłło oraz Prezes Fundacji Andrzej Krajewski wraz z panią wiceprezes Ewą Osiewicz-Maciejczyk. Prezes Fundacji odczytał list Pierwszej Damy skierowany do uczestników Koncertu (treść listu), nastepnie zostały zaprezentowane działania i osiągnięcia organizacji oraz podopiecznych, wszyscy goście mogli obejrzeć krótki film, który obrazowo i bardzo ciepło opowiadał o podopiecznych i ostatnich wydarzeniach w Fundacji.
Koncert prowadził Pan Tadeusz Sznuk, który oczarował wszystkich zebranych swoją niezwykłą klasą i niepowtarzalnym głosem.

Aukcją obrazów i zestawów sportowych znakomicie i w brawurowy sposób pokierował Paweł Burczyk. Dochód z Aukcji przekazano na pomoc dla podopiecznych Fundacji „Tęczowy Dom”.
Koncert dla obecnych na sali przyjaciół Fundacji, rodziców i dzieci rozpoczął się od występu utalentowanej młodzieży Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 im. Z. Brzewskiego w Warszawie. Orkiestra Smyczkowa pod dyr. Andrzeja Gębskiego wraz z młodymi solistkami Kamilą Kamizelą i Zuzanną Jurczak zachwyciły publiczność. 
Drugą część Koncertu rozpoczęła Pani Marta Zamojska-Makowska, znakomita artystka – sopran koloraturowy wraz z towarzyszącą jej pianistką Katarzyną Glensk. Był to piękny, urzekający występ, który zabrał gości w niezwykły świat Opery.
Specjalnym Gościem i gwiazdą wieczoru była Grupa MoCarta, kwartet smyczkowy o ambicjach kabaretu muzycznego. Panowie w składzie: Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolesław Błaszczyk już pierwszym utworem porwali gości wprowadzając znakomity nastrój.
Był to niezwykły Koncert, który dzięki wspaniałym wykonawcom stał się również niezapomnianą przygodą z muzyką.
Goście obecni na Koncercie otrzymali drobne upominki od sponsora Fundacji firmy włoskiej marki kosmetyków L’Erbolario.
Fundacja “Tęczowy Dom” pragnie podziękować wszystkim, którzy wsparli nasze działania i przyczynili się do organizacji Koncertu. 
Dziękujemy tym wszystkim, którzy podarowali nam przedmioty na naszą Aukcje Charytatywną: Fundacji Polska Drewniana za otrzymane od niej obrazy, Fundacji Legia, która przekazała zestaw sportowy z autografami piłkarzy (koszulka na stulecie Klubu, piłka i vouchery na mecze), oraz panu Jerzemu Dudkowi za zestawy: podpisaną koszulkę i książkę.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej Aukcji i gratulujemy wygranym.
Szczególnie serdeczne podziękowania kierujemy na ręce: gospodarzy i pracowników Teatru Kamienica – za gościnę i udostępnienie Teatru oraz pomoc w organizacji Koncertu; wszystkich wykonawców, którzy uświetnili nasz koncert swoim występem – za ten wyjątkowo miły i spędzony we wspaniałej atmosferze wieczór. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom Fundacji „Tęczowy Dom” oraz Gimnazjum nr 142 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. R. Schumana w Warszawie, dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przekazali na loterię ksiażki, płyty, inne przedmioty oraz upominki; rodzicom, przyjaciołom oraz wszystkim Gościom za przybycie i dołożenie cegiełki do budowy naszego „Tęczowego Domu” .

Tegoroczny Koncert na pewno długo pozostanie w naszych wspomnieniach. Zapraszamy do obejrzenia zdjeć z Koncertu (Galeria) Opr. K.Gorczyca

Nasi przyjaciele Falka_TD

,,Dom nie jest tam, gdzie mieszkamy, ale tam, gdzie kochamy i jesteśmy kochani.”

Wpłać darowiznę