Archiwum 2015

Kiermasz w miasteczku Orange

Dnia 4.12.2015 Fundacja Tęczowy Dom mogła zaprezentować się i wystawić prace swoich podopiecznych i wolontariuszy na świątecznym Kiermaszu w miasteczku Orange przy Al. Jerozolimskich 160 w Warszawie.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wsparcie naszych podopiecznych.

Mistrzowie Sportu i Fundacja Tęczowy Dom

22 listopada, w najbliższą  niedzielę o godz.18.30 w TVP 1 odbędzie się emisja wyjątkowego  odcinka  programu  “Jaka to melodia”. Udział w programie wezmą wielkie osobowości świata sportu Jerzy Dudek, Kajetan Kajetanowicz i Robert Korzeniowski. Czy uda im się wygrać dla Tęczowego Domu w sportowo muzycznej walce?Gościem programu będzie Justyna Sieńczyłło współzałożycielka Teatru Kamienica, która jest Ambasadorem Fundacji Tęczowy Dom. Zapraszamy do ogladania i kibicowania !

Fundacja “Tęczowy Dom” w Urzędzie Patentowym

Dnia 23 października br. Fundacja „Tęczowy Dom” została zaproszona na 13 Galę Konkursów w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej. Była to znakomita okazja do zaprezentowania działalności naszej Fundacji wśród zaproszonych gości.
Zarząd Fundacji składa, na ręce Pani Prezes Alicji Adamczak, podziękowanie za zaproszenie na Galę. Dziękujemy również za zaangażowanie i poświęcony czas wszystkim pracownikom prezentującym naszą organizację.

Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla podopiecznych fundacji Tęczowy Dom

  W lipcu w Sarbinowie koło Kołobrzegu, a  w sierpniu w Dąbkach odbywały się turnusy rehabilitacyjne grupy podopiecznych Fundacji Tęczowy Dom. Nasi podopieczni – dzieci, młodzież i dorośli niewidomi i słabowidzący obarczeni licznymi sprzężonymi schorzeniami, oprócz odpoczynku i nieocenionego dla zdrowia klimatu, korzystali tu również z zabiegów rehabilitacyjnych. Był to czas, w którym dzieci i opiekunowie mogli bardziej zintegrować się ze sobą i swoimi rodzinami.

Organizacją turnusu zajęła się Fundacja Tęczowy Dom. Dzięki pomocy Fundacji PZU, na turnus mogli pojechać wolontariusze, którzy pomagali rodzicom w opiece nad dziećmi.
Fundacja Tęczowy Dom pragnie serdecznie podziękować Fundacji PZU w imieniu swoim a także rodziców i podopiecznych za pomoc w postaci sfinansowania pobytu wolontariuszy na turnusie. Dzięki wolontariuszom możemy choć w części zapewnić opiekunom osób niepełnosprawnych chwile wytchnienia od codziennych obowiązków opiekuńczych.

Piknik Rodzinny

14 czerwca na terenie Zespołu Szkół w Pustelniku nieopodal Wólki Wybranieckiej, gdzie ma powstać nasze Centrum Wsparcia odbył się Charytatywny Piknik Integracyjny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 

Fundację „Tęczowy Dom” zaproszono do współudziału w Pikniku, który został zorganizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Rozwoju Dziecka, Radą Rodziców i Dyrekcją Zespołu Szkół w Pustelniku. Całą imprezę objął patronatem Wójt Gminy Stanisławów.

Podczas tego wydarzenia podopieczni „Tęczowego Domu” i ich bliscy mogli spotkać się z przyjaciółmi, wolontariuszami i darczyńcami Fundacji, a także zintegrować się z lokalna społecznością. 
Była to znakomita okazja do zapoznania się z sytuacją osób ze złożoną niepełnosprawnością, odpoczynku oraz dobrej zabawy

Piknik obfitował w wiele atrakcji i każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Obok muzyki i uciech dla podniebienia (grillowanie, domowe wypieki ) organizatorzy przygotowali bogaty program dla dzieci i młodzieży. W Strefie animacji z grami, zabawami i konkursami dla dużych i małych, gromadziły się tłumy zainteresowanych dobrą zabawą.

Młodzież wyruszyła w podróż pełną przygód, mogła zwiedzić zakątki świata tj. wioskę japońską, afrykańską, z dzikiego zachodu oraz naszą wioskę europejską. Każda z wymienionych prezentowała się znakomicie, dzieci wykonywały ozdoby, brały udział w grach i zabawach związanych z prezentacją poszczególnych wiosek zdobywając pieczątki na Paszportach Podróżnika, za co potem były nagradzane.
Fundacja „Tęczowy Dom” w wiosce Europejskiej przygotowała prezentację Francji organizując quizy wiedzy o jej kulturze i zabytkach, które stanowiły temat konkursu rysunkowego.
Nasza Fundacja chciała przybliżyć zgromadzonym gościom kraj naszych francuskich przyjaciół.

Na Pikniku obecna była reprezentacja wolontariuszy z Gimnazjum nr 142 z oddziałami dwujęzycznymi przy ul. Olgierda 35/41 w Warszawie, którzy prowadzili quizy wiedzy o Francji. Dzieci i Młodzież czynnie brała udział w konkursach i znakomicie się bawiła. Dzięki naszym sponsorom i darczyńcom mogliśmy przeprowadzić warsztaty plastyczne i quizy, rozdać upominki i napoje dla każdego uczestnika konkursu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność jak również naszym przyjaciołom i sponsorom , dzięki którym to wydarzenie mogło być bardziej atrakcyjne.
W szczególności dziękujemy : Firmom Nowa Szkoła, Semi Line, Semicon, Coca-Cola, Fundacji Orange, Fundacji Legii, Fundacji Entraide i CCIFP oraz naszym wolontariuszom.

Rajd Rowerowy

Z okazji Dni Stanisławowa w dniu 1 maja br. odbył się rodzinny rajd cyklistów. Zakończenie odbyło się w Wólce Wybranieckiej nieopodal działki Fundacji. Udział wzięło około 120 cyklistów. Całe rodziny uczestniczyły w tej imprezie przejeżdżając przez najciekawsze tereny Gminy. 

Nasi przyjaciele Falka_TD

,,Dom nie jest tam, gdzie mieszkamy, ale tam, gdzie kochamy i jesteśmy kochani.”

Wpłać darowiznę