Archiwum 2014

XI Koncert Fundacji

12 stycznia w Teatrze Kamienica odbył się XI Koncert Fundacji „Tęczowy Dom”. Patronat honorowy, nad tym niewątpliwie wyjątkowym wydarzeniem, objął Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski. Gospodarze “Kamienicy”, Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński, witając gości, zaprezentowali działania i osiągnięcia Fundacji oraz podopiecznych. Wspólnie z prezesem Fundacji Andrzejem Krajewskim podziękowali wszystkim, którzy wspierają budowę “Tęczowego Domu”. Prowadzącej koncert Katarzynie Pakosińskiej, dzięki wrodzonemu wdziękowi i poczuciu humoru, udało się wprowadzić wszystkich obecnych w doskonały nastrój.

Aukcją obrazów znakomicie i w brawurowy sposób pokierował Paweł Burczyk. Dochód z aukcji zostanie przekazany na cele statutowe Fundacji.
Koncert dla obecnych na sali przyjaciół Fundacji, rodziców i dzieci rozpoczął się od występu utalentowanej młodzieży z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie, która emocjonalnie i wzruszająco zaprosiła publiczność w niezwykły świat dźwięków muzyki klasycznej. Miłośnicy muzyki mieli również przyjemność wysłuchania niezwykłych artystów sceny muzycznej, takich jak: Edyta Krzemień, Olga Czyżykiewicz, Joanna Lewandowska, Marcelina Stoszek.
Fundacja “Tęczowy Dom” pragnie podziękować wszystkim, którzy wsparli nasze działania i przyczynili się do organizacji Koncertu. 
Szczególnie serdecznie podziękowania kierujemy na ręce: gospodarzy i pracowników Teatru Kamienica – za gościnę i udostępnienie Teatru oraz pomoc w organizacji koncertu; 
wszystkich wykonawców, którzy uświetnili nasz koncert swoim występem – za ten wyjątkowo miły i spędzony we wspaniałej atmosferze wieczór.
wolontariuszy z Gimnazjum nr.142 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. R. Schumana w Warszawie oraz Gimnazjum w Konstancinie-Jeziornej; wszystkich darczyńców, którzy przekazali na aukcję obrazy, płyty, inne przedmioty oraz upominki; rodziców, przyjaciół i wszystkich Gości za przybycie i dołożenie cegiełki do budowy naszego Tęczowego Domu. 
Tegoroczny Koncert na pewno długo pozostanie w naszych wspomnieniach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. Fot. Jakub Nowak, www.JakubNo.com

XII Gala Konkursów w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej

Fundacja „Tęczowy Dom” otrzymała zaproszenie na 12 Galę Konkursów w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej. Mieliśmy okazję zaprezentować działalnosc naszej Fundacji wśród zaproszonych gości. 
Zarząd Fundacji składa, na ręce Pani Prezes Alicji Adamczak, podziękowanie za zaproszenie na Galę. Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas wszystkim pracownikom, prezentującym naszą organizację.

Turnus Rehabilitacyjny 2014

Turnus Rehabilitacyjny dla podopiecznych Fundacji Tęczowy Dom rozpoczął się w tym roku 11 lipca. Urokliwe miejsce, w którym gościliśmy to miejscowość Dąbki koło Koszalina (Ośrodek Sanatoryjno Rehabilitacyjny “ARGENTYT”).
Nasze dzieci mogły odpoczywać i rehabilitować się w pięknej okolicy pomiędzy morzem a jeziorem.

Dzięki takiemu usytuowaniu możliwe były nawet długie spacery i plażowanie. Pogoda dopisała a wspaniała rodzinna atmosfera, sprawiła, że wyjazd turnusowy 2014 będzie niezapomniany zarówno dla rodziców i opiekunów jak i dla naszych dzieci. Serdecznie podziękowania składamy Fundacji PZU, dzięki wsparciu której nasi podopieczni mogli korzystać z zajęć rehabilitacyjnych i integracyjnych .

Piknik Rodzinny

7 czerwca 2014 r. odbył się Wólce Wybranieckiej 4 Charytatywny Piknik Integracyjny Fundacji Tęczowy Dom. Dzięki uprzejmości p. Bijaków na ich RANCHO MAYA obok posesji gdzie powstanie Centrum Wsparcia rozbito namioty i przygotowano niezwykłe wydarzenie.
Dzięki tej imprezie podopieczni Tęczowego Domu i ich bliscy mogą spotkać się z osobami ,którym los ich dzieci nie jest obcy, porozmawiać, opowiedzieć o dzieciach, podziękować. Oprócz przyjaciół, darczyńców i władz gminy naszymi gośćmi są również okoliczni mieszkańcy. Jest to znakomita okazja do zapoznania się z sytuacją osób ze złożoną niepełnosprawnością, integracji, odpoczynku a także dobrej zabawy.

Nasz Piknik obfitował w wiele atrakcji i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Obok dobrej muzyki i uciech dla podniebienia (grillowanie, domowe wypieki i przetwory) organizatorzy przygotowali bogaty program dla dzieci i młodzieży. W Strefie animacji z grami, zabawami i konkursami dla dużych i małych, gromadziły się tłumy zainteresowanych dobrą zabawą. Młodzi artyści i sportowcy, którzy w licznych konkursach mogli wykazać sie zarówno sprawnością fizyczną jak i talentem plastycznym malując obrazy Tęczowego Dom zostali nagrodzeni. Dzięki naszym sponsorom i darczyńcom mogliśmy rozdać upominki dla każdego uczestnika konkursu.

Po raz kolejny okazało się, że miejsce gdzie powstanie nasze Centrum Wsparcia nie jest przypadkowe, piękna, leśna okolica i sielski krajobraz sprawiają, że z roku na rok gromadzi się na Pikniku coraz więcej gości. 
W tym roku byli wśród nich, przedstawiciele naszej zaprzyjaźnionej Francuskiej Fundacji „Entraide”, która od lat nas wspiera. Pojawiła się również Justyna Sieńczyłło – przewodnicząca rady programowej Fundacji, która zawsze służy nam pomocą i udziela gościny byśmy mogli zorganizować w Teatrze Kamienica nasz coroczny Koncert Charytatywny. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność jak również naszym przyjaciołom i sponsorom ,dzięki którym nasze wydarzenie mogło się odbyć: m.in. Teatrowi Kamienica, Firmom: Semi Line, Semicon, Coca-Cola, Fundacji Orange, Fundacji Entraide.

Nasi przyjaciele Falka_TD

,,Dom nie jest tam, gdzie mieszkamy, ale tam, gdzie kochamy i jesteśmy kochani.”

Wpłać darowiznę