Main content

Nasz nr konta: 87 1680 1248 0000 3000 0974 6795
Transfers from abroad:
BIC
IVSEPL PPPL 87168012480000300009746795

Życzenia Wielkanocne 2018

 

Zarząd Fundacji “Tęczowy Dom” zaprasza w sobotę 17 marca 2018 roku na „Tęczowy Koncert Wielkanocny” w Małej Auli Politechniki Warszawskiej w Gmachu Głównym przy Placu Politechniki 1.

Honorowy Patronat nad Koncertem objął JM Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jan Szmidt.

Jest to nasz już XIV Koncert Charytatywny, w którym goście usłyszą muzykę klasyczną jak i lekką rozrywkową, interpretacje znanych światowych przebojów.

W Koncercie wystąpią młodzi szczególnie uzdolnieni artyści z warszawskich szkół muzycznych. W ich wykonaniu usłyszymy muzykę kompozytorów Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Antona Areńskiego.

W drugiej części będziemy mogli wysłuchać znanych francuskich przebojów w wykonaniu laureatów Konkursu Piosenki Francuskiej. Posłuchamy także tang Astora Piazzolego w wykonaniu młodych wykonawców, duetu: akordeonisty i skrzypaczki.

W czasie „Tęczowego Koncertu Wielkanocnego” widzowie będą mogli wziąć udział w aukcji obrazów i ciekawych sportowych przedmiotów przekazanych na szczytny cel pomocy rodzinom z osobą niepełnosprawną będących w trudnej sytuacji materialnej, a w szczególności dla matek samotnie wychowujących niepełnosprawne dziecko. Również będzie można nabyć okolicznościową Cegiełkę.

 

 Bliższych informacji o Koncercie można uzyskać i dokonać rezerwacji zaproszeń w biurze Fundacji tel. 22 8263150 lub e-mail This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

Życzenia Świąteczno Noworoczne 2017.

 

Turnus rehabilitacyjny w Sarbinowie

Zarząd Fundacji "Tęczowy Dom" dziękuje Firmie "Konica Minolta" za pomoc przy organizacji turnusu rehabilitacyjnego w Sarbinowie. W tym roku od 11 do 25 lipca  wypoczywała grupa  ponad 60 osób korzystając z zajęć rehabilitacyjnych. Były  to rodziny z osobami niepełnosprawnymi. W prowadzeniu zajęć dla 22 osób z głębokimi niepełnosprawnościami  pomagali wolontariusze. Zarówno dla tych osób jak ich opiekunów jest to kontynuacja trudnej pracy całorocznej rehabilitacji, a jednocześnie danie szansy rodzicom na chwilę odpoczynku. Ośrodek, w którym jest organizowany turnus rehabilitacyjny nie ma barier i jest przystosowany do przyjmowania osób niepełnosprawnych.

 Uczestnicy turnusu brali aktywny udział nie tylko w zajęciach rehabilitacyjnych, ale także przeżyli wiele ciekawych wydarzeń. Zajęcia w grupach, ognisko, spacery promenadą nad morzem w dzień, a wieczorem można było podziwiać piękne zachody słońca. Turnus spełnił swoje zadanie dla podopiecznych, a rodzicom dał chwilę oddechu. Rodzice i podopieczni Fundacji dziękują za pomoc, życzliwość, zrozumienie i ofiarność Sponsora. Zapraszamy do Galerii Sarbinowo 2017

 

XIII Charytatywny Koncert Wielkanocny

W sobotę 1 kwietnia w Małej Auli w Gmachu Politechniki Warszawskiej odbył się XIII Tęczowy Koncert Wielkanocny pod  Patronatem Rektora Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jana Szmidta. Honorowym gościem tego wydarzenia był Metropolita Warszawski Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz.

 

W pierwszej części koncertu wystąpił:  Chór Il Canto-Magnificat, który zaprezentował muzykę poważną wykonując Stabat Mater G.B.Pergolesiego, przy akompaniamencie na fortepianie Lucyny Affeltowicz. Gwiazdą wieczoru była Marta Zamojska –Makowska -  śpiewaczka i dyrygent absolwentka warszawskiej Akademii Muzycznej, solistka warszawskiej sceny operowej oraz Teatru Roma, która wystąpiła wraz z zespołem Sonoris. 

W przerwie koncertu odbyły się aukcje obrazów przekazanych przez artystkę malarkę Ewelinę Tużnik-Płeszka na rzecz fundacji oraz pakietu sportowego podarowanego przez Fundację Legii, w którym znalazły się bilety na mecz Legii oraz koszulka z podpisami zawodników. Dochód z aukcji zostanie przekazany na pomoc dla matek samotnie wychowujących niepełnosprawne dziecko będących w trudnej sytuacji materialnej.

 

koncert_charytatywny_2017...
koncert_charytatywny_2017 8 koncert_charytatywny_2017 8
koncert_charytatywny_2017...
koncert_charytatywny_2017 9 koncert_charytatywny_2017 9
koncert_charytatywny_2017...
koncert_charytatywny_2017 10 koncert_charytatywny_2017 10

Po przerwie wystąpił zespół „Tablao Flamenco”  prezentując muzykę, taniec i śpiew  hiszpańskiej sceny flamenco, m.in. z Sewilli i Marbelli. 

Po raz kolejny na wniosek Kapituły Konkursowej zostało wręczone wyróżnienie „Tęczowa Żaba”. Tym razem wyróżnienie to trafiło do FUNDACJI PZU szczególnie zaangażowanej wspieraniem działań społecznych i zdrowotnych wśród rodzin z osobą niepełnosprawną.  „Tęczowa Żaba” jest symbolem marzeń, które zostają spełnione. 

Uczestnicy koncertu wzięli udział w loterii fantowej „pisanki niespodzianki”. Fundatorami nagród byli SEMI LIME, L′ERBOLARIO i TAETR KAMIENICA.  

Koncert po mistrzowsku poprowadził Władysław Grzywna. 

Zarząd Fundacji „Tęczowy Dom” dziękuje Fundacji PZU oraz firmie Konica Minolta za pomoc przy realizacji Koncertu, a także pracownikom Politechniki Warszawskiej za stworzenie miłej atmosfery podczas przygotowań do tego wydarzenia.  Dziękujemy również grupie wolontariuszy ze szkolnego Koła Wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 76 w Warszawie pod opieką p. Magdaleny Dudrewicz – Walczak za pomoc w organizacji Koncertu.

 

koncert_charytatywny_2017...
koncert_charytatywny_2017 2 koncert_charytatywny_2017 2
koncert_charytatywny_2017...
koncert_charytatywny_2017 3 koncert_charytatywny_2017 3
koncert_charytatywny_2017...
koncert_charytatywny_2017 4 koncert_charytatywny_2017 4
koncert_charytatywny_2017...
koncert_charytatywny_2017 5 koncert_charytatywny_2017 5
koncert_charytatywny_2017...
koncert_charytatywny_2017 6 koncert_charytatywny_2017 6

 

Rok 2016 za nami. Krótki przegląd najważniejszych wydarzeń

18 stycznia w Teatrze Kamienica odbył się XII Koncert Fundacji „Tęczowy Dom”. Gościem Specjalnym i gwiazdą wieczoru była Grupa MoCarta. Był to niezwykły Koncert, który dzięki wspaniałym wykonawcom stał się również niezapomnianą przygodą z muzyką.
 
Koncert_2016
Koncert_2016 Koncert_2016
Koncert_2016
Koncert_2016 Koncert_2016
Koncert_2016
Koncert_2016 Koncert_2016
Dzięki  wsparciu Fundacji SHOM i Fundacji Orange mogliśmy zorganizować od stycznia do końca czerwca zajęcia rehabilitacyjne świetlicowe i domowe dla naszych podopiecznych.
 
11 czerwca Fundacja zorganizowała w Wólce Wybranieckiej Piknik Rodzinny pod hasłem "Co w trawie piszczy".
 
Wzorem lat ubiegłych nasi podopieczni wraz z rodzicami wyjechali na turnus rehabilitacyjny w Sarbinowie.
Wypoczywaliśmy spędzając czas na spacerach, plażowaniu, ale także biorąc aktywnie udział w dostępnych zajęciach rehabilitacyjnych.
W turnusie wzięło udział 66 osób. Dzięki wsparciu kilku sponsorów mogła wyjechać z nami grupa wolontariuszy, którzy zajmowali się dziećmi prowadząc zajęcia. Projekt „Tęczowe wakacje” wsparły firmy Konica Minolta, Tim Saul oraz inni, którym jest bliski los osób niepełnosprawnych. 
 
Fundacja „Tęczowy Dom” ogłosiła „Fotograficzny konkurs wakacyjny” na zdjęcia w dwóch kategoriach. Celem konkursu było dostrzeganie niezwykłych detali przyrody, która nas otacza, gdy wypoczywamy i spędzamy czas z bliskimi. Z pośród wielu prac wyróżniono i nagrodzono najciekawsze.                                           
 
Po wakacjach dzięki dotacji Fundacji PZU rozpoczęliśmy   popołudniowe i weekendowe wizyty domowe specjalistów w domach naszych podopiecznych, dając możliwość wypoczynku i chwilowego oddechu rodzicom. 
 
Była również okazja do wspólnych spotkań naszych podopiecznych z gronem osób z firm francuskich na meczach Legii, na które byliśmy zapraszani przez Fundację Legii. Były to niezapomniane wesołe i bardzo emocjonujące kontakty.
 
W miesiącu grudniu na zaproszenie fundacji Orange wzięliśmy udział w kiermaszu mikołajkowym. Na kiermaszu prezentowało się 15 różnych organizacji, które przygotowały dla pracowników Orange upominki mikołajkowe oraz cały wachlarz ozdób świątecznych.
Dwaj nasi podopieczni Jacek i Marcin zostali zaproszeni i przyjechali, aby uczestniczyć w tym bardzo ciekawym wydarzeniu.
 
W dniu 16 grudnia fundacja Tęczowy Dom została zaproszona na podsumowanie XIV Edycji Konkursów organizowanych przez Urząd Patentowy RP. W czasie tego wydarzenia mogliśmy zaprezentować gościom z całej Polski naszą fundację. W podziękowaniu za dotychczasowe wsparcie  Prezes dr Alicji Adamczak został podarowany obraz namalowany przez Panią Martę mamę naszego podopiecznego.
 
Z przyjemnością informujemy, że tak jak w poprzednich latach nasi podopieczni otrzymali podarunki z firmy LIDL 
 
Naszym mottem w 2017 roku będą słowa Matki Teresy z Kalkuty „Czujemy, że nasza działalność to tylko kropla w morzu, ale bez niej ocean byłby uboższy”.

 

W 2017 roku głównym naszym celem jest kontynuacja starań o rozpoczęcie kolejnego etapu w budowie Centrum Wsparcia w Wólce Wybranieckiej. Również tak jak dotychczas  będziemy wspierać rodziny z osobą niepełnosprawną. Naszą pomoc chcemy skierować w szczególności dla samotnych matek wychowującym niepełnosprawne dziecko. Jak można im pomóc? Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w naszą akcję zachęcamy do kontaktu z naszym biurem pod adresem This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  i regularnym odwiedzaniem naszej strony. 
 

Wzorem lat ubiegłych nasi podopieczni wraz z rodzicami wyjechali na turnus rehabilitacyjny.
W tym roku jesteśmy w Sarbinowie i wypoczywamy spędzając czas na spacerach, plażowaniu, ale także biorąc aktywnie udział w dostępnych zajęciach rehabilitacyjnych.
W turnusie bierze udział 66 osób. Dzięki wsparciu kilku sponsorów mogła wyjechać z nami grupa wolontariuszy, którzy zajmują się dziećmi prowadząc zajęcia, dając możliwość wypoczynku i chwilowego oddechu opiekunom. Projekt „Tęczowe wakacje” wsparły firmy Konica Minolta, Tim Saul oraz inni, którym jest bliski los osób niepełnosprawnych. Dziękujemy.

Turnus Rehabilitacyjny 20...
Turnus Rehabilitacyjny 2016 Turnus Rehabilitacyjny 2016
Turnus Rehabilitacyjny 20...
Turnus Rehabilitacyjny 2016 Turnus Rehabilitacyjny 2016
Turnus Rehabilitacyjny 20...
Turnus Rehabilitacyjny 2016 Turnus Rehabilitacyjny 2016
Turnus Rehabilitacyjny 20...
Turnus Rehabilitacyjny 2016 Turnus Rehabilitacyjny 2016
Turnus Rehabilitacyjny 20...
Turnus Rehabilitacyjny 2016 Turnus Rehabilitacyjny 2016

Relacja z XII Charytatywnego Koncertu Fundacji

18 stycznia w Teatrze Kamienica odbył się XII Koncert Fundacji „Tęczowy Dom”. 
Gości powitali Ambasadorka Fundacji i Dyrektorka Teatru Justyna Sieńczyłło oraz Prezes Fundacji Andrzej Krajewski wraz z panią wiceprezes Ewą Osiewicz-Maciejczyk. Prezes Fundacji odczytał list Pierwszej Damy skierowany do uczestników Koncertu (treść listu), nastepnie zostały zaprezentowane działania i osiągnięcia organizacji oraz podopiecznych, wszyscy goście mogli obejrzeć krótki film, który obrazowo i bardzo ciepło opowiadał o podopiecznych i ostatnich wydarzeniach w Fundacji.
Koncert prowadził Pan Tadeusz Sznuk, który oczarował wszystkich zebranych swoją niezwykłą klasą i niepowtarzalnym głosem.

Aukcją obrazów i zestawów sportowych znakomicie i w brawurowy sposób pokierował Paweł Burczyk. Dochód z Aukcji przekazano na pomoc dla podopiecznych Fundacji „Tęczowy Dom”.
Koncert dla obecnych na sali przyjaciół Fundacji, rodziców i dzieci rozpoczął się od występu utalentowanej młodzieży Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 im. Z. Brzewskiego w Warszawie. Orkiestra Smyczkowa pod dyr. Andrzeja Gębskiego wraz z młodymi solistkami Kamilą Kamizelą i Zuzanną Jurczak zachwyciły publiczność. 
Drugą część Koncertu rozpoczęła Pani Marta Zamojska-Makowska, znakomita artystka - sopran koloraturowy wraz z towarzyszącą jej pianistką Katarzyną Glensk. Był to piękny, urzekający występ, który zabrał gości w niezwykły świat Opery.
Specjalnym Gościem i gwiazdą wieczoru była Grupa MoCarta, kwartet smyczkowy o ambicjach kabaretu muzycznego. Panowie w składzie: Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolesław Błaszczyk już pierwszym utworem porwali gości wprowadzając znakomity nastrój.
Był to niezwykły Koncert, który dzięki wspaniałym wykonawcom stał się również niezapomnianą przygodą z muzyką.
Goście obecni na Koncercie otrzymali drobne upominki od sponsora Fundacji firmy włoskiej marki kosmetyków L'Erbolario.
Fundacja "Tęczowy Dom" pragnie podziękować wszystkim, którzy wsparli nasze działania i przyczynili się do organizacji Koncertu. 
Dziękujemy tym wszystkim, którzy podarowali nam przedmioty na naszą Aukcje Charytatywną: Fundacji Polska Drewniana za otrzymane od niej obrazy, Fundacji Legia, która przekazała zestaw sportowy z autografami piłkarzy (koszulka na stulecie Klubu, piłka i vouchery na mecze), oraz panu Jerzemu Dudkowi za zestawy: podpisaną koszulkę i książkę.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej Aukcji i gratulujemy wygranym.
Szczególnie serdeczne podziękowania kierujemy na ręce: gospodarzy i pracowników Teatru Kamienica - za gościnę i udostępnienie Teatru oraz pomoc w organizacji Koncertu; wszystkich wykonawców, którzy uświetnili nasz koncert swoim występem - za ten wyjątkowo miły i spędzony we wspaniałej atmosferze wieczór. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom Fundacji „Tęczowy Dom” oraz Gimnazjum nr 142 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. R. Schumana w Warszawie, dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przekazali na loterię ksiażki, płyty, inne przedmioty oraz upominki; rodzicom, przyjaciołom oraz wszystkim Gościom za przybycie i dołożenie cegiełki do budowy naszego „Tęczowego Domu” .

Tegoroczny Koncert na pewno długo pozostanie w naszych wspomnieniach. Zapraszamy do obejrzenia zdjeć z Koncertu (Galeria) Opr. K.Gorczyca

Koncert_2016
Koncert_2016 Koncert_2016
Koncert_2016
Koncert_2016 Koncert_2016
Koncert_2016
Koncert_2016 Koncert_2016
Koncert_2016
Koncert_2016 Koncert_2016
Koncert_2016
Koncert_2016 Koncert_2016
Koncert_2016
Koncert_2016 Koncert_2016
Koncert_2016
Koncert_2016 Koncert_2016
Koncert_2016
Koncert_2016 Koncert_2016
Koncert_2016
Koncert_2016 Koncert_2016

Kiermasz w miasteczku Orange

Dnia 4.12.2015 Fundacja Tęczowy Dom mogła zaprezentować się i wystawić prace swoich podopiecznych i wolontariuszy na świątecznym Kiermaszu w miasteczku Orange przy Al. Jerozolimskich 160 w Warszawie.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wsparcie naszych podopiecznych.

    

Mistrzowie Sportu i Fundacja Tęczowy Dom

22 listopada, w najbliższą  niedzielę o godz.18.30 w TVP 1 odbędzie się emisja wyjątkowego  odcinka  programu  "Jaka to melodia". Udział w programie wezmą wielkie osobowości świata sportu Jerzy Dudek, Kajetan Kajetanowicz i Robert Korzeniowski. Czy uda im się wygrać dla Tęczowego Domu w sportowo muzycznej walce?
Gościem programu będzie Justyna Sieńczyłło współzałożycielka Teatru Kamienica, która jest Ambasadorem Fundacji Tęczowy Dom.
 
Zapraszamy do ogladania i kibicowania !
 

Dnia 23 października br. Fundacja „Tęczowy Dom” została zaproszona na 13 Galę Konkursów w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej. Była to znakomita okazja do zaprezentowania działalności naszej Fundacji wśród zaproszonych gości.
Zarząd Fundacji składa, na ręce Pani Prezes Alicji Adamczak, podziękowanie za zaproszenie na Galę. Dziękujemy również za zaangażowanie i poświęcony czas wszystkim pracownikom prezentującym naszą organizację.

Urząd_patentowy_2015
Urząd_patentowy_2015 Urząd_patentowy_2015
Urząd_patentowy_2015
Urząd_patentowy_2015 Urząd_patentowy_2015
Urząd_patentowy_2015
Urząd_patentowy_2015 Urząd_patentowy_2015

Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla podopiecznych fundacji Tęczowy Dom

 

pzu vacation 032

 W lipcu w Sarbinowie koło Kołobrzegu, a  w sierpniu w Dąbkach odbywały się turnusy rehabilitacyjne grupy podopiecznych Fundacji Tęczowy Dom. Nasi podopieczni – dzieci, młodzież i dorośli niewidomi i słabowidzący obarczeni licznymi sprzężonymi schorzeniami, oprócz odpoczynku i nieocenionego dla zdrowia klimatu, korzystali tu również z zabiegów rehabilitacyjnych. Był to czas, w którym dzieci i opiekunowie mogli bardziej zintegrować się ze sobą i swoimi rodzinami.

Organizacją turnusu zajęła się Fundacja Tęczowy Dom. Dzięki pomocy Fundacji PZU, na turnus mogli pojechać wolontariusze, którzy pomagali rodzicom w opiece nad dziećmi.
Fundacja Tęczowy Dom pragnie serdecznie podziękować Fundacji PZU w imieniu swoim a także rodziców i podopiecznych za pomoc w postaci sfinansowania pobytu wolontariuszy na turnusie. Dzięki wolontariuszom możemy choć w części zapewnić opiekunom osób niepełnosprawnych chwile wytchnienia od codziennych obowiązków opiekuńczych.

Piknik Rodzinny

14 czerwca na terenie Zespołu Szkół w Pustelniku nieopodal Wólki Wybranieckiej, gdzie ma powstać nasze Centrum Wsparcia odbył się Charytatywny Piknik Integracyjny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii .

Fundację „Tęczowy Dom” zaproszono do współudziału w Pikniku, który został zorganizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Rozwoju Dziecka, Radą Rodziców i Dyrekcją Zespołu Szkół w Pustelniku. Całą imprezę objął patronatem Wójt Gminy Stanisławów.

Podczas tego wydarzenia podopieczni „Tęczowego Domu” i ich bliscy mogli spotkać się z przyjaciółmi, wolontariuszami i darczyńcami Fundacji, a także zintegrować się z lokalna społecznością. 
Była to znakomita okazja do zapoznania się z sytuacją osób ze złożoną niepełnosprawnością, odpoczynku oraz dobrej zabawy


.

Piknik obfitował w wiele atrakcji i każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Obok muzyki i uciech dla podniebienia (grillowanie, domowe wypieki ) organizatorzy przygotowali bogaty program dla dzieci i młodzieży. W Strefie animacji z grami, zabawami i konkursami dla dużych i małych, gromadziły się tłumy zainteresowanych dobrą zabawą.

Młodzież wyruszyła w podróż pełną przygód, mogła zwiedzić zakątki świata tj. wioskę japońską, afrykańską, z dzikiego zachodu oraz naszą wioskę europejską. Każda z wymienionych prezentowała się znakomicie, dzieci wykonywały ozdoby, brały udział w grach i zabawach związanych z prezentacją poszczególnych wiosek zdobywając pieczątki na Paszportach Podróżnika, za co potem były nagradzane.
Fundacja „Tęczowy Dom” w wiosce Europejskiej przygotowała prezentację Francji organizując quizy wiedzy o jej kulturze i zabytkach, które stanowiły temat konkursu rysunkowego.
Nasza Fundacja chciała przybliżyć zgromadzonym gościom kraj naszych francuskich przyjaciół.

Na Pikniku obecna była reprezentacja wolontariuszy z Gimnazjum nr 142 z oddziałami dwujęzycznymi przy ul. Olgierda 35/41 w Warszawie, którzy prowadzili quizy wiedzy o Francji. Dzieci i Młodzież czynnie brała udział w konkursach i znakomicie się bawiła. Dzięki naszym sponsorom i darczyńcom mogliśmy przeprowadzić warsztaty plastyczne i quizy, rozdać upominki i napoje dla każdego uczestnika konkursu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność jak również naszym przyjaciołom i sponsorom , dzięki którym to wydarzenie mogło być bardziej atrakcyjne.
W szczególności dziękujemy : Firmom Nowa Szkoła, Semi Line, Semicon, Coca-Cola, Fundacji Orange, Fundacji Legii, Fundacji Entraide i CCIFP oraz naszym wolontariuszom.

piknikteczowy2015 004
piknikteczowy2015 004 piknikteczowy2015 004
piknikteczowy2015 005
piknikteczowy2015 005 piknikteczowy2015 005
piknikteczowy2015 007
piknikteczowy2015 007 piknikteczowy2015 007
piknikteczowy2015 008
piknikteczowy2015 008 piknikteczowy2015 008
piknikteczowy2015 009
piknikteczowy2015 009 piknikteczowy2015 009
piknikteczowy2015 010
piknikteczowy2015 010 piknikteczowy2015 010
piknikteczowy2015 011
piknikteczowy2015 011 piknikteczowy2015 011
piknikteczowy2015 012
piknikteczowy2015 012 piknikteczowy2015 012
piknikteczowy2015 013
piknikteczowy2015 013 piknikteczowy2015 013

Rajd Rowerowy

Z okazji Dni Stanisławowa w dniu 1 maja br. odbył się rodzinny rajd cyklistów. Zakończenie odbyło się w Wólce Wybranieckiej nieopodal działki Fundacji. Udział wzięło około 120 cyklistów. Całe rodziny uczestniczyły w tej imprezie przejeżdżając przez najciekawsze tereny Gminy. 


Do obejrzenia pozostałych zdjęć zapraszamy do galerii Rajd Rowerowy

rajd_rowerowy 4
rajd_rowerowy 4 rajd_rowerowy 4
rajd_rowerowy 5
rajd_rowerowy 5 rajd_rowerowy 5
rajd_rowerowy 6
rajd_rowerowy 6 rajd_rowerowy 6
 

12 stycznia w Teatrze Kamienica odbył się XI Koncert Fundacji „Tęczowy Dom”. Patronat honorowy, nad tym niewątpliwie wyjątkowym wydarzeniem, objął Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski. Gospodarze "Kamienicy", Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński, witając gości, zaprezentowali działania i osiągnięcia Fundacji oraz podopiecznych. Wspólnie z prezesem Fundacji Andrzejem Krajewskim podziękowali wszystkim, którzy wspierają budowę "Tęczowego Domu". Prowadzącej koncert Katarzynie Pakosińskiej, dzięki wrodzonemu wdziękowi i poczuciu humoru, udało się wprowadzić wszystkich obecnych w doskonały nastrój.Aukcją obrazów znakomicie i w brawurowy sposób pokierował Paweł Burczyk. Dochód z aukcji zostanie przekazany na cele statutowe Fundacji.
Koncert dla obecnych na sali przyjaciół Fundacji, rodziców i dzieci rozpoczął się od występu utalentowanej młodzieży z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie, która emocjonalnie i wzruszająco zaprosiła publiczność w niezwykły świat dźwięków muzyki klasycznej. Miłośnicy muzyki mieli również przyjemność wysłuchania niezwykłych artystów sceny muzycznej, takich jak: Edyta Krzemień, Olga Czyżykiewicz, Joanna Lewandowska, Marcelina Stoszek.
Fundacja "Tęczowy Dom" pragnie podziękować wszystkim, którzy wsparli nasze działania i przyczynili się do organizacji Koncertu. 
Szczególnie serdecznie podziękowania kierujemy na ręce: gospodarzy i pracowników Teatru Kamienica - za gościnę i udostępnienie Teatru oraz pomoc w organizacji koncertu; 
wszystkich wykonawców, którzy uświetnili nasz koncert swoim występem - za ten wyjątkowo miły i spędzony we wspaniałej atmosferze wieczór.
wolontariuszy z Gimnazjum nr.142 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. R. Schumana w Warszawie oraz Gimnazjum w Konstancinie-Jeziornej; wszystkich darczyńców, którzy przekazali na aukcję obrazy, płyty, inne przedmioty oraz upominki; rodziców, przyjaciół i wszystkich Gości za przybycie i dołożenie cegiełki do budowy naszego Tęczowego Domu. 
Tegoroczny Koncert na pewno długo pozostanie w naszych wspomnieniach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. Fot. Jakub Nowak, www.JakubNo.com

 

XII Gala Konkursów w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej

Fundacja „Tęczowy Dom” otrzymała zaproszenie na 12 Galę Konkursów w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej. Mieliśmy okazję zaprezentować działalnosc naszej Fundacji wśród zaproszonych gości. 
Zarząd Fundacji składa, na ręce Pani Prezes Alicji Adamczak, podziękowanie za zaproszenie na Galę. Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas wszystkim pracownikom, prezentującym naszą organizację.

 

XII Gala Konkursów w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej

 

 

Turnus Rehabilitacyjny 2014

Turnus Rehabilitacyjny dla podopiecznych Fundacji Tęczowy Dom rozpoczął się w tym roku 11 lipca. Urokliwe miejsce, w którym gościliśmy to miejscowość Dąbki koło Koszalina (Ośrodek Sanatoryjno Rehabilitacyjny "ARGENTYT").
Nasze dzieci mogły odpoczywać i rehabilitować się w pięknej okolicy pomiędzy morzem a jeziorem.


Dzięki takiemu usytuowaniu możliwe były nawet długie spacery i plażowanie. Pogoda dopisała a wspaniała rodzinna atmosfera, sprawiła, że wyjazd turnusowy 2014 będzie niezapomniany zarówno dla rodziców i opiekunów jak i dla naszych dzieci. Serdecznie podziękowania składamy Fundacji PZU, dzięki wsparciu której nasi podopieczni mogli korzystać z zajęć rehabilitacyjnych i integracyjnych .

turnus rehabilitacyjny 2014 2 1 turnus rehabilitacyjny 2014 2 2 turnus rehabilitacyjny 2014 2 3 turnus rehabilitacyjny 2014 2 4 

 

7 czerwca 2014 r. odbył się Wólce Wybranieckiej 4 Charytatywny Piknik Integracyjny Fundacji Tęczowy Dom. Dzięki uprzejmości p. Bijaków na ich RANCHO MAYA obok posesji gdzie powstanie Centrum Wsparcia rozbito namioty i przygotowano niezwykłe wydarzenie.
Dzięki tej imprezie podopieczni Tęczowego Domu i ich bliscy mogą spotkać się z osobami ,którym los ich dzieci nie jest obcy, porozmawiać, opowiedzieć o dzieciach, podziękować. Oprócz przyjaciół, darczyńców i władz gminy naszymi gośćmi są również okoliczni mieszkańcy. Jest to znakomita okazja do zapoznania się z sytuacją osób ze złożoną niepełnosprawnością, integracji, odpoczynku a także dobrej zabawy.Nasz Piknik obfitował w wiele atrakcji i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Obok dobrej muzyki i uciech dla podniebienia (grillowanie, domowe wypieki i przetwory) organizatorzy przygotowali bogaty program dla dzieci i młodzieży. W Strefie animacji z grami, zabawami i konkursami dla dużych i małych, gromadziły się tłumy zainteresowanych dobrą zabawą. Młodzi artyści i sportowcy, którzy w licznych konkursach mogli wykazać sie zarówno sprawnością fizyczną jak i talentem plastycznym malując obrazy Tęczowego Dom zostali nagrodzeni. Dzięki naszym sponsorom i darczyńcom mogliśmy rozdać upominki dla każdego uczestnika konkursu.

Po raz kolejny okazało się, że miejsce gdzie powstanie nasze Centrum Wsparcia nie jest przypadkowe, piękna, leśna okolica i sielski krajobraz sprawiają, że z roku na rok gromadzi się na Pikniku coraz więcej gości. 
W tym roku byli wśród nich, przedstawiciele naszej zaprzyjaźnionej Francuskiej Fundacji „Entraide”, która od lat nas wspiera. Pojawiła się również Justyna Sieńczyłło - przewodnicząca rady programowej Fundacji, która zawsze służy nam pomocą i udziela gościny byśmy mogli zorganizować w Teatrze Kamienica nasz coroczny Koncert Charytatywny. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność jak również naszym przyjaciołom i sponsorom ,dzięki którym nasze wydarzenie mogło się odbyć: m.in. Teatrowi Kamienica, Firmom: Semi Line, Semicon, Coca-Cola, Fundacji Orange, Fundacji Entraide.

piknik 2014 1 piknik 2014 2 piknik 2014 3 piknik 2014 4 piknik 2014 5 piknik 2014 6 piknik 2014 7